![Μαίνεται η φωτιά στην Εύβοια ; ανάμεσα σε τρεις &omicr](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/bf7762c61dd7aeb035274cfda8cc1237.jpg?#)
Μαίνεται για δεύτερη μέρα η πυρκαγιά που ξέσπασε χθες τις μεσημεριανές ώρες σε δασική έκταση κοντά στον οικισμό Πετριές του δήμου Κύμης- Αλιβερίου στην Εύβοια.
Σύμφωνα με την Πυροσβεστική, το πύρινο μέτωπο βρίσκεται ανάμεσα στους οικισμού Πετριές, Κριεζά και Αλώνια και κινείται νότια.
Μάλιστα οι κάτοικοι των Πετριών έλαβαν μήνυμα από το 112 στις 5:30 το πρωί με οδηγίες να απομακρυνθούν λόγω πυρκαγιάς προς Αγίους Αποστόλους και Κάλαμο.
Η Πυροσβεστική