![Κομμένες οι «κρατήσεις» ξαπλωστρών με πετσέτες στις παραλίες του Πρωταρά](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/db100d12de2bfc849ee3f571061be94e.jpg?#)
Ο Δήμος Παραλιμνίου - Δερύνειας σε ανακοίνωση αναφέρει ότι έχει μετά λύπης παρατηρήσει το φαινόμενο ότι πολλοί λουόμενοι τοποθετούν πετσέτες ή άλλα προσωπικά αντικείμενα επάνω στις ξαπλώστρες του Δήμου κατά τις πρωινές ή ακόμη και κατά τις βραδινές ώρες της προηγούμενης ημέρας με σκοπό την κράτησή τους -σε αρκετές περιπτώσεις πριν την ενοικίασή τους- και προσέρχονται πολύ αργότερα στην παραλία.
Ως εκ τούτου, για τερματισμό του συγκεκριμένου φαινομένου και με