![Σε σοβαρή κατάσταση στο ΓΝΛ τρεις γυναίκες λόγω θερμοπληξίας](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/9dcb8412b91b85ce29662f369e4a334a.jpg)
Κοινοποίηση στο Facebook Κοινοποίηση Twitter Αποστολή με Email Εκτύπωση Σε σοβαρή κατάσταση εξακολουθούν να νοσηλεύονται, λόγω θερμοπληξίας, στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας τρεις γυναίκες, ηλικίας 25, 67 και 80 ετών.
Ο εκπρόσωπος Τύπου του ΟΚΥΠΥ, Χαράλαμπος Χαριλάου, δήλωσε στο Πρωινό Δρομολόγιο, ότι πρέπει να προβληματίσει το γεγονός ότι, από την ακραία ζέστη, άρχισε να επηρεάζεται η υγεία και νεαρών ατόμων, χωρίς προϋπάρχοντα προβλήματα υγείας.
Ο γιατρός, Κώστας Σχίζας, δήλωσε στο Τρίτο