![Παγκύπριες: Χαρά και συγκίνηση εκφράζει η Χρισ&tau](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/a0a513ababf49d0830527b51068cabc7.png?#)
Τη χαρά και τη συγκίνησή της για την επιτυχία της στις φετινές Παγκύπριες Εξετάσεις εξέφρασε στο ΚΥΠΕ η απόφοιτη του Λυκείου Αρχιεπισκόπου Μακαρίου Γ (Δασούπολης), Χριστίνα Χριστοφίδου, η οποία εξασφάλισε θέση στο Τμήμα Κλασικών Σπουδών και Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Κύπρου.
Η Χριστίνα Χριστοφίδου δήλωσε ότι είναι πάρα πολύ χαρούμενη και συγκινημένη για την επίτευξη του στόχου της, κάνοντας λόγο για «απερίγραπτα συναισθήματα». Αναφερόμενη στην πορεία προς την πραγματοποίηση του στόχου