Την Επίτροπο Υγείας και Ασφάλειας Τροφίμων κ. Στέλλα Κυριακίδου υποδέχθηκε σήμερα στα γραφεία του ΔΗΣΥ η Πρόεδρος κ. Αννίτα Δημητρίου.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν θέματα που άπτονται του τομέα της υγείας σε ευρωπαϊκό επίπεδο, και ιδιαίτερα οι πολιτικές που πρέπει να εφαρμοστούν έτσι ώστε η ΕΕ να συμβάλει στην επίτευξη βελτιωμένων προοπτικών στον τομέα της υγείας σε όλα τα κράτη μέλη.
Κοινή πεποίθηση είναι πως στα πλαίσια της