Απαντά ο ΔΗΣΥ στην κυβέρνηση για επιστολή κ. Αννίτας Δημητρίου για κυπριακό
«Αντί ειρωνίας ας τοποθετηθούμε επιτέλους επί της ουσίας και μακριά από επικοινωνιακούς χειρισμούς ας συνειδητοποιήσουμε την κρισιμότητα και ιστορικότητα των στιγμών»
Η μισή μας πατρίδα παραμένει υπό τουρκική κατοχή εδώ και μισό αιώνα. Η στασιμότητα δημιουργεί καθημερινά τετελεσμένα εις βάρος της πλευράς μας και εις βάρος των προσφύγων μας.
Χαιρετίσαμε τον διορισμό της κ. Ολγκίν ως μια θετική