![Με συνέπεια προς την δημοκρατική και κοινωνική πορεία της Ε.Ε](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/25b8fb212ccd3a4ce24f1dddd240fd37.png?#)
Σε μερικές μέρες, το εκλογικό σώμα σε όλα τα Κράτη μέλη της Ε.Ε, καλείται να ψηφίσει τους αντιπροσώπους του στο Ευρωκοινοβούλιο, στη βάση της δημοκρατικά ελεύθερης επιλογής του κάθε και της κάθε ψηφοφόρου.
Λόγω της ευαισθησίας των ημερών και της εγγύτητας στις εκλογές, θα αποφύγω να μιλήσω με ονόματα είτε κομμάτων είτε Ευρωπαϊκών ομάδων στο Κοινοβούλιο. Οφείλω όμως, ως Ευρωπαϊστής και εκ των εκπροσώπων των Κυπρίων εργαζομένων στην Ευρωπαϊκή Οικονομική