![Καθημερινό φαινόμενο οι πυρκαγιές, κάποιες σκόπιμες-«Οι περισσότερες σβήνονται εν τη γενέσει τους»](https://reporter.com.cy/images/Y8srAE9ZScpPOhN_exRQ5mOlIvw=/804243/fill-480x480/2024/08/15/fire2023_1.jpg)
Μετά από αξιολόγηση της πορείας εκρήξεων πυρκαγιών και την αντιμετώπιση – κατάσβεση τους, πάμε πολύ καλά μέχρι τώρα, δήλωσε στο ΚΥΠΕ ο Διευθυντής του Τμήματος Δασών, Σάββας Ιεζεκιήλ, τονίζοντας ότι η ευαισθητοποίηση και συνδρομή των πολιτών στον ταχύ εντοπισμό και κατάσβεση των φωτιών είναι καίριας σημασίας.
Ο κ. Ιεζεκιήλ σημείωσε ότι το Τμήμα Δασών είναι σε «πλήρη ετοιμότητα με όλες τις δυνάμεις και τα μέσα που διαθέτει», ώστε να αντιμετωπίζει και