![Κατεδάφισε αυθαίρετο υποστατικό σε δημοτικό τεμάχιο ο Δήμος Λεμεσού](https://reporter.com.cy/images/CI0HKBUPWk3ICVepQcj_EoEA5x4=/802067/fill-480x480/2024/08/04/b_imagew7.jpg?#)
Στην κατεδάφιση της παράνομης κατασκευής που ανεγέρθηκε στο δημοτικό τεμάχιο «Επαμεινώνδα» από την Εταιρεία Μεταφοράς Επιβατών Λεμεσού (ΕΜΕΛ), προχώρησε το πρωί της Κυριακής ο Δήμος Λεμεσού.
Μετά από χθεσινό δημοσίευμα, σε ανακοίνωση του Δήμου αναφερόταν ότι θα λάβει όλες τις δέουσες ενέργειες, η δημοτική Αρχή προχώρησε στην κατεδάφιση του ισόγειου κτιρίου, εμβαδού περί τα 300 τ.μ., το οποίο διαπιστώθηκε ότι ανεγέρθηκε αυθαίρετα, χωρίς καμία άδεια και χωρίς να τηρηθούν οποιεσδήποτε