![Κινδύνευσε 27χρονος στις θαλασσινές σπηλιές στο Κάβο Γκρέκο-Στήθηκε επιχείρηση διάσωσης](https://reporter.com.cy/images/-yDVIRBIFgCDNRh5rev_a-gfyV4=/704497/fill-480x480/2023/08/08/2cf3de1421350014af841348e8a1b0fb_XL.jpg)
Στο νοσοκομείο μεταφέρθηκε 27χρονος, ο οποίος κινδύνευσε ενώ βρισκόταν στις θαλασσινές σπηλιές στο Κάβο Γκρέκο. Για τη μεταφορά του κρίθηκε απαραίτητη η επέμβαση του ΚΣΕΔ, που έστησε επιχείρηση διάσωσης.
Σύμφωνα με σχετική ενημέρωση, στις 03 Αυγούστου 2024 και ώρα 15:20, το ΚΣΕΔ Λάρνακας έλαβε πληροφορία που αφορούσε άτομο σε κίνδυνο στην τοποθεσία Θαλασσινές Σπηλιές (Παλάθκια), στο Κάβο Γκρέκο, υπό δυσμενείς καιρικές συνθήκες.
Το ΚΣΕΔ, κινητοποίησε άμεσα ταχύπλοο σκάφος της Λιμενικής