![Πρόεδρος της Σχολικής Εφορείας Πάφου η Άννη Γιαννίκου](https://reporter.com.cy/images/Odoe-ky3naVtoLFND2KDDf9dPSc=/801923/fill-480x480/2024/08/02/cats_WJP1yRT.jpg)
Η Άννη Γιαννίκου εξελέγη την Παρασκευή πρόεδρος της Σχολικής Εφορείας Πάφου. Αντιπρόεδρος εξελέγη ο Μέλιος Ταμπουτσάρης. Σε δηλώσεις του στο ΚΥΠΕ η κ. Γιαννίκου έστειλε μηνύματα ενότητας.
«Καλώ όλα τα μέλη σε ενότητα γιατί έχουμε πολλή δουλειά για το καλό της Παιδείας και των παιδιών μας», είπε. Σημείωσε επίσης πως γυρίζουν σελίδα και αρχίζουν δουλειά «σηκώνοντας μανίκια», κατά την έκφραση της, αφού στόχος, συνέχισε, είναι να αναπτυχθεί ένα εκπαιδευτικό περιβάλλον που θα