![Οι Μαρίνος Λάμπρου και Μάριος Μεταξάς αντιπρόεδροι του Συμβουλίου του ΕΟΑ Πάφου](https://reporter.com.cy/images/ehiogd5pSmZJhvoScOwaDi-BXjQ=/797641/fill-480x480/2024/07/17/cats_9Tr2ne3.jpg)
Χωρίς ανθυποψήφιους εξελέγησαν αντιπρόεδροι του Συμβουλίου του Επαρχιακού Οργανισμού Αυτοδιοίκησης οι Μαρίνος Λάμπρου Δήμαρχος του Δήμου Ακάμα και ο Μάριος Μεταξάς Κοινοτάρχης Έμπας.
Η διαδικασία διεξήχθη απόψε Τρίτη στην πρώτη επίσημη συνεδρία του Επαρχιακού Οργανισμού Αυτοδιοίκησης. Όπως αναφέρθηκε από τον Πρόεδρο του ΕΟΑ Πάφου Χαράλαμπο Πιττοκοπίτη μετά τη λήξη της πρώτης επίσημης συνεδρίας γύρω στις 22:30 το βράδυ της Τρίτης εξελέγησαν οι δυο αντιπρόεδροι του οργανισμού, ένας προερχόμενος από τους δήμους