![Με την πλάτη στον τοίχο η Αννίτα-Πλήγματα στη δημόσια εικόνα, αναβρασμός στον ΔΗΣΥ](https://reporter.com.cy/images/grnKBkQfNhHjnwPAXfheQFMgjGE=/796325/fill-480x480/2024/07/11/annita.jpg?#)
Η πρόεδρος του ΔΗΣΥ, Αννίτα Δημητρίου, είχε κάποτε δηλώσει πως «κάποιοι με περιμένουν στη γωνία». Κατά τη διάρκεια της Πέμπτης, ωστόσο, η εικόνα που δημιουργήθηκε ήταν πως η γωνία ξεπεράστηκε και η ίδια είναι στημένη με την πλάτη στον τοίχο και βάλλεται από παντού. Μάλιστα, η εντύπωση είναι πως μόνη της τοποθέτησε τον εαυτό της σε αυτή τη δυσμενή θέση, με την απόφασή της να στείλει επιστολή στον Πρόεδρο της