Οι 13 ήρωες της 11ης Ιουλίου 2011, στο Μαρί, αποτελούν φωτεινό παράδειγμα ανδρείας και αρετής, ανέφερε ο Δήμαρχος Λεμεσού, Γιάννης Αρμεύτης, σημειώνοντας πως η μνήμη τους πρέπει να παραμείνει ζωντανή και η θυσία τους να μην ξεχαστεί ποτέ.
Δεκατρία χρόνια από τη φονική έκρηξη, ο Δήμος Λεμεσού τίμησε, το βράδυ της Τετάρτης, τη μνήμη των θυσιασθέντων ηρώων, σε εκδήλωση, που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Πολιτιστικό Κέντρο «Πάνος Σολομωνίδης», στην παρουσία του