Πολύς λόγος περί πικρίας έγινε τα τελευταία εικοσιτετράωρα πέριξ της Πινδάρου. Η… πικρή αλήθεια, που αναδείχθηκε για άλλη μία φορά, όμως, είναι πως ουδέποτε μπήκε τέλος στην αντιπαράθεση Αναστασιάδη-Νεοφύτου και πως συνεχίζει να αιωρείται πάνω από τον ΔΗΣΥ, είτε εκδηλώνεται δημοσίως, είτε όχι.
Η Αννίτα Δημητρίου αισθάνθηκε την ανάγκη να κάνει τηλεοπτική ψυχοθεραπεία, βλέποντας για άλλη μία φορά τη μεγαλύτερη σύγχρονη πληγή του κόμματός της να ανοίγει και να αιμορραγεί,