![Πρόεδρος του Συμπλέγματος Γ στην Επαρχία Πάφου ο κοινοτάρχης Τσάδας](https://reporter.com.cy/images/dyTYy3cES_2mcQmz0Wj5OszMAlk=/794268/fill-480x480/2024/07/04/cats_caTMmDy.jpg?#)
Πρόεδρος του Συμπλέγματος Γ στην Επαρχία Πάφου εξελέγη ο κοινοτάρχης Τσάδας Μάριος Ιωάννου.
Σε δηλώσεις του στο ΚΥΠΕ ο κ. Ιωάννου ανέφερε πως στο Σύμπλεγμα Γ περιλαμβάνονται οι κοινότητες Επισκοπής, Καλλέπειας, Κούρδακα, Λεμόνα, Λετύμπου, Τσάδα και Χούλου.
Σύμφωνα με τον κ. Ιωάννου για την έδρα του Συμπλέγματος Γ δεν υπήρξε κατάληξη λόγω ισοψηφίας μεταξύ των κοινοτήτων Τσάδας και Καλλέπειας. Ανέφερε ότι θα χρειαστεί να παραπέμψουν το θέμα στο Υπουργείο Εσωτερικών