«Η Εισαγγελία ντροπιάζει τη δικαιοσύνη στην Κύπρο», έγραφε στο ένα πλακάτ που κρατούσαν πολίτες, που βγήκαν στους δρόμους της Λευκωσίας για να διαμαρτυρηθούν για την αίτηση των Επικεφαλής της Εισαγγελίας για παύση του Γενικού Ελεγκτή.
Οι πολίτες, που θέλησαν να δείξουν τη στήριξή τους προς το πρόσωπο του Οδυσσέα Μιχαηλίδη, αρχικά μαζεύτηκαν έξω από τη Νομική Υπηρεσία και στη συνέχεια πορεύτηκαν προς το Προεδρικό, όπου συγκεντρώθηκαν για να στείλουν μήνυμα