![Υπ. Γεωργίας: Aνάγκη να πορευθούμε ενωμένοι, παραδίδοντας στις νεότερες γενιές μια ελεύθερη πατρίδα,](https://reporter.com.cy/images/xOJzaRTOrhbg9x1-vddDC0oYanQ=/778495/fill-480x480/2024/05/12/DOC.20240512.6655266.ypourgos-georgias.jpg)
Είναι ανάγκη να πορευθούμε ενωμένοι, παραδίδοντας στις νεότερες γενιές μια ελεύθερη πατρίδα, είπε η Υπουργός Γεωργίας, Αγροτικής Ανάπτυξης και Περιβάλλοντος Δρ. Μαρία Παναγιώτου σε ομιλία της στην ετήσια θρησκευτική και αντικατοχική εκδήλωση της κατεχόμενης Μηλιάς Αμμοχώστου και των αποκαλυπτηρίων του Μνημείου Μηλιάς Αμμοχώστου, που πραγματοποιήθηκε στα Κελλιά,
«Πέρασαν ήδη 50 χρόνια από την τουρκική εισβολή. Οι νεκροί, οι αγνοούμενοι, οι ηρωικοί μας εγκλωβισμένοι, οι χιλιάδες συμπατριώτες μας, που έγιναν πρόσφυγες