![Πανηγυρικές εκδηλώσεις Βουλής την Παρασκευή για την επέτειο ένταξης στην ΕΕ](https://reporter.com.cy/images/4YTnaHV5fk6LFLSIu-I_dsJdrJ0=/777596/fill-480x480/2024/05/09/vouli.jpg?#)
Η Βουλή των Αντιπροσώπων τιμά την 20η Επέτειο της Ένταξης της Κύπρου στην Ευρωπαϊκή Ένωση με ειδική συνεδρία και ημερίδα την Παρασκευή 10 Μαΐου.
Όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση της Βουλής, στις εκδηλώσεις, κατόπιν σχετικής πρόσκλησης της Προέδρου της Βουλής των Αντιπροσώπων Αννίτας Δημητρίου θα παρευρεθούν ο Πρόεδρος της Βουλής των Αντιπροσώπων της Μάλτας Angelo Farrugia, ο Α΄ Αντιπρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων Ιωάννης Πλακιωτάκης, η Αντιπρόεδρος του Κοινοβουλίου της Λιθουανίας