![Με κατά βούληση πάει το ΔΗΚΟ για τον ΕΟΑ Αμμοχώστου-Οι εκλεκτοί για δημαρχίες και αντιδημαρχίες](https://reporter.com.cy/images/jTZ97x4NlB1sMUNln5OFpKcpsi4=/773028/fill-480x480/2024/04/22/dhko_ID_1166746.jpg?#)
Τους εκλεκτούς για τις δημαρχίες και αντιδημαρχίες για την επαρχία Αμμοχώστου, καθώς και την απόφαση για τον Επαρχιακό Οργανισμού Αυτοδιοίκησης, ανακοίνωσε το ΔΗΚΟ.
Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, η Γενική Γραμματεία του Δημοκρατικού Κόμματος σε συνεδρίαση της με θέμα τις Εκλογές της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, που θα διεξαχθούν την Κυριακή 9 Ιουνίου του 2024, αποφάσισε, τη στήριξη του Δημοκρατικού Κόμματος, στις πιο κάτω υποψηφιότητες:
Δήμαρχος Αμμοχώστου: Ανδρέας Βραχίμης
Δήμαρχος Παραλιμνίου -