Αντιρατσιστική πορεία και εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης στην εντός των τειχών πόλη της Λευκωσίας, με την ευκαιρία της Παγκόσμιας Ημέρας κατά του Ρατσισμού και των Διακρίσεων, που είναι η 21η Μαρτίου.
Η εκδήλωση διοργανώθηκε από τη Συμμαχία ενάντια στην Ακροδεξιά, τον Φασισμό και τον Ρατσισμό, με τη συμμετοχή ελληνοκυπριακών και τουρκοκυπριακών πολιτικών κομμάτων και οργανώσεων. Στην πορεία παρέστησαν, μεταξύ άλλων, ο ΓΓ του ΑΚΕΛ, Στέφανος Στεφάνου και ο