![Αύξηση μαθητών που λαμβάνουν οδοντιατρική περίθαλψη μέσω προγράμματος του προγράμματος Υπ. Υγείας](https://reporter.com.cy/images/hb9CEj4LP6UWxBFMNKhT68oMLVA=/763935/fill-480x480/2024/03/20/200_yb0bhHQ.jpg)
Αυξημένα παρουσιάζονται τα ποσοστά των μαθητών της Πέμπτης τάξης του δημοτικού σχολείου, που έλαβαν δωρεάν οδοντιατρική περίθαλψη στο πλαίσιο προγράμματος υπό την εποπτεία των Οδοντιατρικών Υπηρεσιών του Υπουργείου Υγείας. Σύμφωνα με τα στοιχεία που ανακοίνωσε σήμερα η Διευθύντρια των Οδοντιατρικών Υπηρεσιών, Άντρη Αριστοτέλους, το ποσοστό αυξήθηκε από 24,11% κατά τη σχολική χρονιά 2021-2022, σε 37,5% για το 2022-2023, ενώ φέτος έφτασε μέχρι στιγμής το 46,29%.
Απευθύνοντας χαιρετισμό κατά τη διάσκεψη Τύπου