![Επικύρωσε όλες τις υποψηφιότητες για τις διπλές εκλογές η Κεντρική Επιτροπή του ΔΗΚΟ](https://reporter.com.cy/images/ciN2bbV2CiDidKdTcj1vnTO8IgM=/688707/fill-480x480/2023/06/12/deko.jpg)
Η Κεντρική Επιτροπή του Δημοκρατικού Κόμματος σε σημερινή της, ειδική, συνεδρίαση με θέμα τις Εκλογές για ανάδειξη των νέων μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, που θα διεξαχθούν την Κυριακή 9 Ιουνίου του 2024, αποφάσισε, ομόφωνα, όπως επικυρώσει την πρόταση του Εκτελεστικού Γραφείου του Κόμματος και επικυρώσει ομόφωνα τις πιο κάτω υποψηφιότητες:
- Δρ. Θεοχάρους Ελένη
- Δρ. Κωστρίκης Λεόντιος
- Λάμπρου Μαίρη
- Μαυρίδης Κώστας
- Παντελίδης Χρύσης
- Χριστοφίδου Κατερίνα
Σε ανακοίνωση του κόμματος αναφέρεται περαιτέρω