Η εξέδρα της Γιορτής του Κατακλυσμού μέχρι και το 1984 ήταν μπροστά από το άγαλμα του Κίμωνα ( πριν το μετακινήσουν), πάνω στην λεωφόρο Αθηνών, απέναντι περίπου από το παλιό Δημαρχείο. Δεν έβαζαν καρέκλες τότε και ο κόσμος που περπατούσε στο παραλιακό μέτωπο, μαζευόταν μπροστά από την εξέδρα και παρακολουθούσαν το πρόγραμμα. Οι επίσημοι κάθονταν […]
The post Η παλιά εξέδρα της γιορτής του Κατακλυσμού στη Λάρνακα appeared first on