Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ τάξης του Περιφερειακού Γυμνασίου Ξυλοφάγου, μαζί με την καθηγήτρια Τέχνης Μαρία Ιωάννου. δημιούργησαν 50 μαρμάρινες φιγούρες. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο Περιφερειακό Γυμνάσιο Ξυλοφάγου, με αφορμή τα 50 χρόνια τουρκικής κατοχής και εγκαίνια του μνημείου «Αβάσταχτη προσμονή». Οι μαθητές/τριες της Γ’ τάξης μαζί με την καθηγήτρια Τέχνης Μαρία Ιωάννου […]
The post Tελέστηκαν τα εγκαίνια του μνημείου «Αβάσταχτη προσμονή» στο Περιφερειακό Γυμνάσιο Ξυλοφάγου appeared