Με αφορμή τη συμπλήρωση 50 χρόνων από το Πραξικόπημα και την τουρκική εισβολή, τιμώντας τους αγνοουμένους του 1974, πραγματοποιήθηκε από το Περιφερειακό Λύκειο Λιβαδιών, προβολή της ταινίας «Η σφαίρα υπάρχει μέσα μου». Η ταινία είναι βασισμένη στην ιστορία του αγνοούμενου Σωτήρη Χατζηπαναγή, του οποίου τα οστά έχουν πλέον ταυτοποιηθεί. Την ταινία παρακολούθησαν σε ένα ιδιαίτερα […]
The post Μνήμη και Τιμή: Η Προβολή της Ταινίας “Η Σφαίρα Υπάρχει Μέσα Μου”