Η μία πυρκαγιά ακολουθεί την άλλη στην επαρχία Λευκωσίας. Συγκεκριμένα, η νέα μεγάλη δασική φωτιά ξέσπασε μεταξύ Φικάρδου και Φαρμακά. Στην περιοχή πνέουν ισχυροί άνεμοι, επικρατούν υψηλές θερμοκρασίες και εξαιρετικά χαμηλά επίπεδα υγρασίας, κάτι το οποίο ευνοεί ιδιαίτερα την γρήγορη εξάπλωσή της. Σύμφωνα με τον Εκπρόσωπο Τύπου της Πυροσβεστικής, Ανδρέα Κεττή, στη μάχη ρίχθηκαν ισχυρές […]
The post Η μία πυρκαγιά μετά την άλλη στην επαρχία Λευκωσίας appeared first on