Στη φύση δεν επιβιώνει το ισχυρότερο είδος, ούτε το πιο έξυπνο, αλλά εκείνο που μπορεί να προσαρμοστεί καλύτερα στις αλλαγές». Δαρβίνος
Ερχόμενη στο προσκήνιο η νένα πανδημία έφερε μαζί της πολλές και γρήγορες αλλαγές. Η μοναδική έκκληση είναι να «Μείνουμε Σπίτι». Υπάρχει μια σύγκρουση συναισθημάτων και καταστάσεων. Από τη μια η αγωνία, ο φόβος, η ανησυχία, το άγχος αν μας μεταδοθεί ο ιός και αν ίσως τον μεταδώσαμε και εμείς χωρίς να το γνωρίζουμε. Από την άλλη πλευρά το άγχος,